Produkty s nanovlákennou membránou RESPILON®

spolehlivá ochrana vašeho zdraví

Přinášíme na český trh unikátní technologii 3. tisíciletí, která převrací standardy ochrany lidského zdraví. Nanovlákenná membrána RESPILON® je výsledkem mnohaletého výzkumu evropských vědců. Vytváří mechanickou bariéru s výjimečnými filtračními schopnostmi, která zabraňuje pronikání škodlivých částic - ať už do vašich plic, domova či lůžkovin. Garantem kvality je výrobce membrány: britská společnost RESPILON Ltd.

happy family
Popis složení membrány respilon

Jak RESPILON® funguje?

RESPILON® je extrémně hustá síť z nanovláken 1000x tenčích než lidský vlas. Struktura membrány je tak hustá a odolná, že zachytí i nejmenší pevné a kapalné částice. To vše při dokonalé prodyšnosti vzduchu. Co to znamená v praxi? Póry v membráně nepronikne prach, smog, pyl, plísně ani roztoči. RESPILON® vás spolehlivě ochrání před nemocemi, alergiemi i znečištěním.

happy family

RESPILON® Waterproof Breathable Textiles

nejlepší řešení outdoorového oblečení

Společnost RESPILON® představila vlastní membránu pro sportovní a outdoorové oblečení nové generace. V porovnání se současnými výrobky se RESPILON® WBT vyznačuje až 3× vyšší prodyšností, lepší odolností vůči vodě i mnohem ekologičtější výrobou.  

Funkční membrány se laminují do kalhot a bund pro sportovce, cestovatele i vojáky a zvyšují praktickou využitelnost tohoto vybavení. Díky odvodu par brání nastydnutí zpoceného uživatele, k jehož kůži naopak nepropustí déšť, sníh ani vítr. 

RESPILON® Waterproof Breathable Textiles

Chcete poznat svět nanovláken a RESPILONU?
Podívejte se na naše videa!

Co je NANO?

play

Jak RESPILON® funguje?

play

Jak RESPILON® pomáhá?

play
Nanovlákenná membrána do oken pro domov bez smogu a alergenů
Okno Novinka
Window

Jak funguje RESPILON Window Membrane?

Nanovlákenná membrána do oken a dveří RESPILON Window Membrane 5. generace přináší novou úroveň ochrany domova. Zapomeňte na sítě, které dům či byt ochrání pouze před hmyzem. RESPILON síť do oken zachytí i smog, pylové částice, prach a dešťovou vodu. Navíc do interiéru nevpustí plísňové alergeny, které při větrání do domu běžně pronikají a způsobují různá onemocnění. RESPILON Window Membrane tak přispívá ke zdravému a čistému prostředí. Díky membráně se v domácnosti usazuje i mnohem méně prachu, takže není třeba uklízet tak často.

Trvalá ochrana vašeho domova

Při použití nanovlákenné membrány můžete větrat po celý den, a přesto nevpouštět dovnitř škodlivé částice. V oblastech s intenzivním slunečním svitem funguje RESPILON okenní síť také jako ochrana před UV zářením. Membrána spolehlivě zabrání i průniku vody do interiéru – nemusíte tak okno s membránou zavírat ani při dešti. Hustota nanovláken přitom po celou dobu chrání váš domov před roztoči a pyly – ne náhodou membrána představuje oblíbené řešení pro alergiky.

Oproti předchozí membráně nabízí o 25 % vyšší průhlednost, je o 50 % prodyšnější - více podporuje proudění vzduchu a je dodávána v šíři 1,5 m. 

Účinná ochrana pro 

 • rodiny s malými dětmi
 • osoby ve znečištěných oblastech
 • děti a seniory
 • těhotné ženy
 • alergiky a astmatiky
 • lidi s oslabenou imunitou
Ústenka chrání vás i vaše blízké před infekcemi a alergiemi
Okno
Okno
Window

Jak ReSpimask® funguje?

Žijete v prostředí s neustálými smogovými situacemi? Ohrožují vaše bydliště časté výskyty vzduchem přenosných chorob? Cestujete po světě a obáváte se nákazy a infekcí? Ve všech případech je řešením ReSpimask®. Obličejová maska s nanovlákennou membránou zachytí nebezpečné viry a bakterie, ale také roztoče, plísně, smogové a prachové částice i pyly. ReSpimask® vás spolehlivě ochrání před znečištěným ovzduším, alergeny i nemocemi jako chřipkou a jejími mutacemi.

Rozdíl při každém nadechnutí

Bezkonkurenční vlastnosti dodává ReSpimask® mechanická membrána tvořená nanovlákny. Zadrží i nejmenší nebezpečné částice, aniž by maska musela být napuštěna jakýmikoliv chemikáliemi či stříbrem. Struktura membrány přináší maximální ochranu při výjimečné prodyšnosti. Účinnost ReSpimask® umocňují také další prvky jako unikátní tvarování a adhezivní proužek, který zajišťuje dokonalou přilnavost a těsnost. K dispozici jsou velikosti pro dospělé i děti od 2,5 let věku.

Účinná ochrana 

 • pokud jste alergik/alergička
 • když trpíte astmatem
 • během prašného úklidu
 • při práci na zahradě
 • v kanceláři s nemocnými kolegy
 • v čekárně u lékaře
 • v porodnici a nemocnici
 • na palubě letadla
 • za smogových situací
 • když cestujete po světě
Ultimátní ochrana… do města i do přírody
Okno
Okno
Window

Multifunkční outdoorový nákrčník

Chcete být chráněni proti smogu, alergenům a infekcím, a přitom vypadat stylově? Pak sáhněte po šátku RESPILON®, který využívá stejné technologie jako naše ústenky ReSpimask. Šátek zaručuje výjimečnou ochranu dýchacích cest během smogové situace, epidemie chřipky a v období pylových alergií – zachytí totiž 99,9 % nebezpečných částic a mikroorganismů přenášených vzduchem. Nastavitelný nosní klip navíc zaručuje, že veškerý vdechovaný vzduch proudí pouze skrze nanovlákennou membránu. Žádné netěsnosti – žádné nebezpečí.

Hi-TECH řešení pro každý den

Šátek RESPILON® je vyroben ze 100% prémiové, chemicky neupravované a pružné bavlny. Přináší uživatelům skvělou prodyšnost i elasticitu, zabraňuje udržování vlhkosti a tvoření plísní. Speciálně tvarovaný střih zaručuje pohodlné nošení a brání nepříjemnému tlaku kolem hlavy a uší. Flexibilní šátky RESPILON® lze použít na jógu, ranní běh, závodění, horolezení, lyžování či rybaření, případně jako stylový doplněk. Ať už v zimě nebo v létě, pro sportování nebo procházku městem, šátky fungují jako multifunkční štít, který vás ochrání proti všem vnějším vlivům.

Účinná ochrana pro

 • rodiny s dětmi
 • obyvatele velkých měst
 • alergiky
 • lidi s oslabenou imunitou
 • běžce a chodce
 • cyklisty
 • motorkáře
 • rybáře a lovce

Zbavte se nezvaných hostů už dnes

smog
prach
pyly
bakterie
viry
hmyz
dešťová voda
polétavé plísně
spóry hub

Společnost v roce 2018 realizuje projekt s číslem CZ.01.2.111/0.0/0.0/18_167/0012951 a názvem „Účast společnosti RESPILON na zahraničních veletrzích“, pro který bylo požádáno o finanční podporu od Evropské unie. Cílem projektu je propagace společnosti na zahraničních veletrzích, na kterých bude vystavovat a informovat nejen odbornou veřejnost o svém produktovém portfoliu.

 

Název projektu:
Vývoj nového typu antismogových sítí do oken pro společnost RESPILON Group s.r.o.

Reg. číslo:
CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_205/0015818

Program:
OPPIK Inovační vouchery - III. Výzva

Náplň:
Předmětem projektu je antismogová síť, která ve své konstrukci obsahuje vrstvu, netkané textilie na bázi nanovláken. Tato vrstva bude zajišťovat právě vylepšenou - antismogovou funkci sítě zabraňující průniku hmyzu a zachytávající prachové částice, pyl a patogenní polutanty.

Termín realizace:
01 - 12/2019

Název projektu:
Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví - RESPILON Group s.r.o.

Reg. číslo:
CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_206/0012886

Program:
OPPIK Inovace - Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví - Výzva VI

Náplň:
Společnost RESPILON Group s.r.o. v rámci projektu řeší ochranu práv průmyslového vlastnictví v podobě přihlášky vynálezu a udělení patentu pro vlastní produkty 

Termín realizace:
2/2018 – 12/2021

Název projektu:
Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví - RESPILON Group s.r.o.

Reg. číslo:
CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_206/0012887

Program:
OPPIK Inovace - Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví - Výzva VI

Náplň:
Společnost RESPILON Group s.r.o. v rámci projektu řeší ochranu práv průmyslového vlastnictví v podobě udělení ochranné známky - RESPILON - Přihláška národní i mezinárodní ochranné známky

Termín realizace:
2/2018 – 12/2021

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj
RESPILON® Česká republika

Jaselská 14, 602 00 Brno
tel.: +420 530 332 163
info@respilon.com

Výrobce

RESPILON Ltd., 
207 Regent Street, London
www.respilon.com